Wkładki ortopedyczne na zamówienie w Krakowie

Czy masz problemy ze stopami, kolanami lub kostkami?

Bolą Cię łydki, a nogi szybko się męczą? A może Twoją zmorą są nawracające bóle bioder? Rozwiązaniem Twoich problemów mogą okazać się indywidualne wkładki ortopedyczne. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że ich codzienne dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłową biomechaniką stóp i deformacjami w ich obrębie. Natomiast hallux valgus utrudniający chodzenie jest wynikiem płaskostopia poprzecznego.”

Wkładki ortopedyczne na zamówienie w Krakowie wykonywane są po zebraniu obszernego wywiadu medycznego z klientem. Przeprowadzają również analizę chodu, do której wykorzystują system komputerowy “Orthofeet”. Urządzenie to analizuje rozkład nacisków z różnych urządzeń ortopedycznych, które zostały umieszczone na podłożu pod stopami podczas chodzenia. Na podstawie tych danych można stworzyć wkładkę ortopedyczną specjalnie dla Ciebie: obuwie ortopedyczne, https://krakow.bodymove.pl/fala-uderzeniowa-krakow/ które zmniejszy obciążenie stóp i stawów oraz poprawi Twoją postawę. Analiza chodu jest przeprowadzana z wkładkami lub bez nich, ponieważ wkładki ortopedyczne nie są zalecane dla wszystkich.

W ortopedii, ortotyka jest dziedziną medycyny, która wspiera lub zastępuje części ciała w celu leczenia problemów zdrowotnych i poprawy funkcji

Ortotyka wykonuje ortezy (aparaty ortopedyczne), pobierając odlewy i wyciski kończyn danej osoby i wykorzystując te informacje do stworzenia zindywidualizowanych urządzeń ortopedycznych wykonanych z lekkich, wytrzymałych materiałów, takich jak włókno węglowe, polietylen o wysokiej gęstości lub elastomer termoplastyczny. Mogą to być ortezy prefabrykowane, które zostały dopasowane do danej osoby przez lekarza, który je przepisał, lub ortezy wykonywane na zamówienie, które są specjalnie tworzone w porozumieniu z pacjentem po przeanalizowaniu jego biomewady postawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *