Trycholog – kim jest i kiedy się do niego udać?

O trychologu mówi się coraz częściej. Tylko kim właściwie jest  ten trycholog? Kiedy powinniśmy się do niego zgłosić? Sprawdzamy!

Trycholog – kto to taki?

Trychol bądź lekarz od włosów Warszawa to specjalista zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem dolegliwości związanych ze skórą głowy, oraz włosami. Jego praca polega na dokładnej analizie stanu skóry głowy, cebulek włosów, jak również schorzeń skóry głowy, w tym np. łupieżu, łysienia na tle androgennym, łuszczycy oraz łojotokowego zapalenia skóry głowy. Wszystko po to, by ustalić przyczyny ich występowania oraz dopasować leczenie, które pozwoli skutecznie rozwiązać problem.

Kiedy należy zgłosić się do trychologa?

Po czym poznać, że powinniśmy zgłosić się do trychologa? Jakie symptomy mogą wskazywać, że potrzebujemy jego pomocy? Najczęstszym problemem, z jakim warto udać się do specjalisty, jest nadmierne wypadanie włosów. Niektórzy z nas z taką przypadłością kierują się do dermatologa, który zajmuje się chorobami skóry. Jednak w przypadku nadmiernego wypadania włosów to właśnie trycholog jest w stanie udzielić nam pomocy. Trycholog ma szeroką wiedzę o schorzeniach skóry głowy, więc bazując na niej, jak i na swoim doświadczeniu jest w stanie zdiagnozować przyczynę problemu, wyeliminować ją i przywrócić skórę głowy do dobrego stanu.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ dolegliwości, z jakimi powinniśmy udać się do trychologa jest o wiele więcej i wcale nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy, by je u siebie zaobserwować. Trychologa warto odwiedzić, gdy zaobserwujemy u siebie wszelkiego typu zmiany na skórze głowy. Co to może być? Na pewno nie powinniśmy lekceważyć suchych płatków łupieżu, zaczerwienienia oraz skupiska krostek. Do trychologa warto się także zgłosić, gdy po wcześniejszym podrapaniu się po głowie za paznokciami zauważymy zbierającą się oleistą substancję. Innymi niepokojącymi symptomami jest swędząca skóra głowy, jak również uczucie jej nadmiernego ściągnięcia.

Gdzie znajdziemy godnego zaufania trychologa?

No właśnie, gdzie szukać godnego zaufania lekarza od włosów? Kto będzie w stanie udzielić nam potrzebnej pomocy? Niestety problemy z włosami dosięgają coraz większej ilości osób, jednakowo kobiet, jak i mężczyzn. Powody tego bywają różne. Czasami wypadanie włosów to efekt stresu, nieodpowiedniej diety, jak również niedoboru witamin i minerałów, bądź innych, poważniejszych schorzeń. Jednak ich duża ilość doprowadziła do tego, że zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi specjalistów od włosów. Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich, którzy zmagają się ze schorzenia włosów oraz skóry głowy, na rynku zaczęło działać coraz więcej trychologów. Spotkać można jednakowo trychologów działających w ramach NFZ, jak i prywatne gabinety, gdzie na wizytę czeka się bardzo krótko. Aby otrzymać specjalistyczną pomoc, wystarczy zgłosić się do najlepszego lekarza od włosów, jak np. tego z Warszawy. To profesjonalista o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu. Dzięki niemu szybko ustalimy, co doprowadziło do naszych dolegliwości i będziemy mogli podjąć odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *