Nowoczesne podłogi olejowane z deski merbau

W dzisiejszych czasach bardzo dużo czasu poświęca się na właściwe dostosowanie podłogi w zależności od tego, o jakim pomieszczeniu mówimy. Trzeba się liczyć z tym, że te bardziej luksusowe rozwiązania podłogowe wymagają jednak właściwego przemyślenia, ponieważ właściwa olejowana deska z drewna egzotycznego, jest dzisiaj idealnym uzupełnieniem dla takiego nowoczesnego parkietu. Jakby nie patrzeć to takie praktyczne lite drewno egzotyczne merbau to dzisiaj świetna propozycja zwłaszcza dla osób, które lubią takie typowe gładkie parkiety, gdzie deski są zwyczajnie odpowiednio wyprofilowane.

Właściwe połączenie dla podłogi

Odpowiednie łączenie na pióro i wpust sprawia, że tego typu podłoga łączy się idealne ze sobą, dzięki czemu uzyskujemy odpowiednie podłoże. Deski tego typu są fazowane z czterech stron. Warto podkreślić, że deska merbau olejowana to przede wszystkim odpowiedni sposób impregnacji, do której wykorzystuje się olej roślinny lub specjalny wosk z odpowiednią zawartością krzemu, dla wzmocnienia całej struktury. Warto zauważyć, że takie podłoże jest dzisiaj idealne na praktyczną podłogę i na pewno niezależnie od wszystkiego trzeba się liczyć z tym, że taka podłoga idealnie wpasuje się do każdego salonu. Można powiedzieć, że w takich sytuacjach warto podkreślić, że zastosowana forma olejowania jest w pełni bezpieczna dla samego użytkownika. Oczywiście w ten sposób dzięki wspomnianej powłoce możemy liczyć na większą odporność na zanieczyszczenia czy też zaplamienie przez różnego rodzaju płyny, czy nawet środki chemiczne. Można powiedzieć, ze taka deska jest w stanie poradzić sobie z każdym zagrożeniem. Co więcej, po właściwym ułożeniu na powierzchni możemy liczyć na wysoką trwałość całego podłoża.

Odpowiednia jakość wykonania przekłada się na parkiet

Deska merbau to z pewnością świetne rozwiązanie na nowoczesne parkiety, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyciągnąć z tego wszystkiego jakieś odpowiednie rozwiązania, które potem jesteśmy w stanie wykorzystać w wielu różnych pomieszczeniach. Warto zauważyć, że mimo wszystko tego typu drewno jak materiały drewnopochodne nie są dostępne w tego typu rozwiązaniach. Drewno jest to twardsze od tradycyjnego dębu, zwłaszcza że możemy liczyć na o wiele lepsze parametry skurczu, co sprawdza się w tego typu podłogach. Podłogi merbau to mimo wszystko egzotyczny materiał, który cechuje się odpowiednią grubością. Na pewno takie sprawdzone cechy sprawiają, że ten typ deski jest dzisiaj bardzo użyteczny w praktycznym wykorzystaniu i warto o tym pamiętać, gdy będziemy wybierać materiał pod sprawdzony parkiet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *